Dijital Reklam

Loop Dijital Reklam

Şirketler çeşitli yollarla reklam çalışmalarını geçmişten bugüne olanca hızıyla sürdürmektedirler. Geleneksel reklam olarak adlandırılan televizyon, radyo ve gazeterde yayımlanan reklamlara günümüz teknolojisinin doğal sonucu olan internet kullanımıyla birlikte "Dijital Reklam" da eklenmiştir.

Aslında dijital reklamcılığın derdi de geleneksel reklamcılıkla aynıdır. Firmayı tanıtmak, tüketicide güven duygusu oluşturmak ve neticesinde ürün veya hizmeti satabilmektir.

İnternet reklamcılığı olarak da adlandırılan dijital reklamcılık, işletmelerin tüketicilere promosyon reklamları sunmak için İnternet teknolojilerini kullanmasıdır. Dijital reklam, e-posta, sosyal medya, web siteleri, arama motorlarındaki çevrimiçi reklam, mobil veya Web siteleri ve bağlı kuruluş programlarındaki banner reklamlar aracılığıyla sunulan reklamları ve mesajları içerir. İşletmeler ve ürün üreticileri, marka imajını oluşturmak veya sürdürmek ve tüketicilere ürün ve hizmetler sunmak için dijital reklamcılığı kullanıyor.

Dijital reklam teknolojisi platformlarında reklam türleri, izleme yöntemleri ve dinamik reklamlar gibi yeni nesil reklamlarla artık müşterilerinize kişisel olarak ve bağlantılı kanallar aracılığı ile sizinle doğrudan etkileşime geçmelerini sağlıyoruz.

Dijital pazarlama ekibimiz ile reklam stratejilerinizi nasıl yapılandırılacağına, yayınladığınız reklamlarınızın test, optimizasyon ve raporlama süresine kadar tüm çalışmaları ele alıyor ve dijital çözüm ortağınız oluyoruz. 

 

Google Adwords Reklamları

 

Google Adwords, Google'ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Reklam sektöründe paradigma değiştirici olan Google, gelirlerinin yüzde doksan dokuzunu Google Adwords ile kazanmaktadır.  

Google AdWords ile “Google.com” , “Youtube.com” ve Google adwords reklam alanı olan internetteki tüm web sitelerine reklam yayınlayabilirsiniz. Günümüzde en çok kullanılan reklam çeşitleri; “Metin Reklamları” , “ Görüntülü Reklamlar” ve “Video reklamlar”ıdır. İnternet kullanıcılarının internetteki ilgi alanına ve isteklerine dayanarak Google reklamları internet sitelerinde yayınlanmaktadır.

 

Sosyal Medya Reklamları

Yediden yetmişe herkesin gün içinde uzun saatler harcadığı,facebook ve twitter başta olmak üzere instagram, pinterest gibi diğer sosyal medya mecraları şirketler için kendini geniş kitlelere duyurma imkanı sağlamış ve bu özelliği sayesinde yeni bir reklam, tanıtım mecrası olma özelliğini kazanmıştır.

 

İLETİŞİM