Web Tasarım

Web Tasarım

"Web tasarım" farklı dinamiklerin bir harmoni içerisinde uyumlu olmasını önemseyen, fikir düzeyinde başlayıp genel hatlarının oluşturulduğu ve bu doğrultuda gerekli unsurların tasarıma dahil edilip, müşteriden gelen istekler ile son haline büründüğü ve nihayetinde web sitesinin görünen yüzünün(interface) ortaya çıkmasıyla sonuçlandığı sürecin bütünüdür.

NEDEN WEB TASARIM ?

WEB TASARIM DİNAMİKLERİ

Web tasarımının çeşitli unsurları içerisinde uyum içerisinde barındırmasından söz etmiştik. Peki bu unsurlar nelerdir?

Renk : Tasarım içerisinde kullanılan renk tercihleri gerek kendi içinde gerekse tasarımın tümüyle çatışma yaşamamalı, bir renk cümbüşü içerisinde olmak yerine, TASARIMIN RENGİNİ yansıtmalı, siteyi ziyaret eden kullanıcı kitlesine Web Sitesinin bir rengi olduğu mesajını açıkça vermelidir.

Font: Font ifadesi genellikle yazı karakteri olarak dile getirilir. Dolayısıyla tasarımın karakterini yansıtmalıdır. Yuvarlak hatlara sahip fontlar, Köşeli fontlar, Soft fontlar şeklinde uzayıp giden bu liste içerisinden tasarımcı, müşteriden gelen talepleri göz önünde bulundurmalı, müşterinin portföyüne uygun, tabiri caizse derdini tam anlamıyla kullanıcıya anlatan bir font tercih etmelidir. Tasarımın “Font Seçimi” Firmanızın Karakterini Yansıtır.

İçerik: Web tasarımı içerisinde firmayı tanıtmayı, firma hakkında bilgi vermek metin yazılarının asli görevidir. Tasarım içerisinde uzun uzadıya blok halinde kullanılmasından ziyade, kullanıcı da merak uyandırmayı, devamını okumaya teşvik etmeyi, okumaktan keyif alınan ortamı oluşturmayı başarması adına tasarıma entegre edilmesi, serpiştirilmesi gereklidir. Böylece Tasarım da kaliteyi yukarı çekmiş oluruz.

Grafik: Görsellik, içerisinde resimleri, iconları, logo'yu barındırır.

LOOP DİJİTAL & WEB TASARIM

İLETİŞİM